воскресенье, 7 февраля 2016 г.

Модернізація освітньої галузі

Модернізація освітньої галузі вимагає від вчителя всебічної освіти, володіння найновітнішими інноваційнимитехнологіями. Тому декада педагогічної майстерності якраз допомагає вчителям показати свої надбання, свій талант і разом з тим взяти для своєї роботи елементи нового, які використовують колеги. Впровадження в свою практику нового, сучасного стимулює дітей до кращого навчання, а це і є запорука кінцевого результату.

Урокпозакласного читання в 4 класі

Тема уроку: І прокидається поезія в мені...

Мета уроку: залучити учнів до творчої роботи;
                        розвивати бажання створювати своїтвори, мову дітей, образне  мислення,творчу уяву;
                        виховувати любов до рідного слова, до української літератури, бажання збагатити її новими творами.
Обладнання: Н. В. Дєєва, Т.Нєдосєкіна„Бюджетна абетка,” збірка „Ластів’ята,” газета „Червона зірка,” портрети письменників: М.Нечая, В.Мисика, І. Костирі.

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку
Сплетіть вінок із різні кольорів,
Підіть назустріч весні в обнові,
Хай мрії ваші вирвуться із снів,
                   Зайдіть в країну творчості,поезії й любові.
 - Куди, в яку країну запрошує насавтор цих рядків?
 - Як ви розумієте вислів зайти вкраїну творчості, поезії й любові?

ІІ.Повторення вивченого 
   а) Бесіда
- На попередніх уроках ми вивчали творчість письменників.
- Які за жанрами були твори цих письменників? 
(Віктор Харламов поезія, вірші „Моїй Межовій,” „Межівськийнюктюр,” „Побачення зі школою.”
Іван Костиря оповідання: „Підземний хід,”легенда „Річка Вовча.”
Михайло Нечай документальна повість„Колос до колоса.”
Василь Мисик вірші „Крапля,” „Солдат,”„Полин.”)
-        Тож зараз ми ще раз повернемося до творчості ВасиляМисика і попрацюємо над віршем „Сніг”

  Зима


Зима здавалася невідборонною,
Всевладною в своїм важкім уборі, 
І над чолом її алмазні зорі
Виблискували грізною короною.
І всім тоді здавалась беззаконною
Весна, що ворушилася надворі,
І зазирала в шиби непрозорі,
І вже гойдала білою запоною.
Як не морозь, а час не впинить ходу:
Він кригу обертає в бистру воду
І царські шати рве, все оголяючи,
І те, що крилось під її пихою –
Холодний попіл, кучугури гною –
Тепер виводить всім невірам на очі.

Знов настигають весняні ключі,
Лелекають під небом, уночі
Вплітаються в сріблясту павутинку
Тонкого сну. Свистить в очеретину
З ух вітерець, наспівує вже те,
Що досі не співалося. Росте
Жива зілинка просто з підвіконня –
Торкнуло її сонечко, і соня
Прочумалась, роздвоїла вершок,
Мов руки розійнявши. Від стежок
Святковий одсвіт – там ще є водичка.
В кінці городу підсихає гичка,
А в ямці, де відстоялась вода,
Озвалась тонко жаба. Молода
Трава лямує стежку. День по дневі
Чорніють, брякнуть віти яблуневі...



-        Якою була зима на початку вірша?
-        Хто поборов її всевладність?
-        Чому так сталось?

ІІІ.Оголошення теми і мети уроку
-        У кожної людини в певний період життя настає мить, колиїй хочеться радіти, творити, відкривати щось нове. Наша Межівська земля багататалановитими людьми. Адже ми вже називали імена славних земляків – літераторів.Та цей список можна продовжити випускників нашої школи: Лариси Гусаренко та Валентини Хоменко,які пишуть вірші і друкуються у районній газеті „Червона зірка.” Один з номерівякої ви бачите. Хочеться також додати гостей нашого уроку Олени Дорош, яка за вірш „Про бюджет” зайняла ІІІмісце в обласному конкурсі „Бюджет очима дітей” і занесено ось до цієї книги„Бюджетна абетка.” Вірші Ольги Зеніної поки, щоне набули такої слави, але вона з задоволенням читає їх своїм знайомим ідрузям. Цього року її вірші прийматимуть участь у конкурсі „Собори наших душ.”А ще в області найкращі літературні твори дітей кожного року збирають ідрукують у дитячій збірці „Ластів’ята,” яку ви бачите. Тема сьогоднішньогоуроку „І прокидається поезія в мені...” запрошуєвас, любі діти, теж спробувати себе у створенні віршів.

ІV. Слово молодим поетам.

-        А зараз надаємо слово ОленіДорош
Квітка навікні
Я –квітка, що прикрашує вікно,
Янезрівнянна, запашна й красива.
Я тут живууже давно – давно,
І учарівності моя найбільша сила.

Я – клас, аза вікном – там безлад:
Машини,люди,  дощ та вітер віє.
А ярозкішна, я достойна пензля,
Найкращогохудожника я мрія.

Як гірко,  так замкнутися в собі,
Чому така несправедлива доля?
Як гірко, вік прожити на вікні,
Й не знати, що є на світі ліс іполе.
-        Що прикрашує вікно?
-        Чого достойна ця квітка?
-        Чиєю мрією вона може бути?

-        Слово надаємо Зеніній Ользі. 
Матуся
Рідна матуся, ненечко мила!

Ти, мов голубка моя сизокрила.
Скільки любові мені віддала,
Турботи сміливо на себе взяла.
Ти віддала мені всю свою ласку,
Здоров’я і сили, що є у тобі.
Спасибі, матусю! Спасибі, рідненька,
Що ти є в моєму складному житті!
Спасибі за те, що була завжди поруч,
За те, що вміла мене розуміть;
Люблю тебе, мамо! Немає любові
Більшої, ніж я можу любить.

V. Робота надтемою уроку.
а) Гра „Віднайди риму.”
-        Ще з першого класу ми з вами вчилися читати чистомовки.Зараз ми прочитаємо таку і спробуємо зрозуміти де сховалася в ній рима?
Чу-чу-чу, чу-чу-чу
Калачі печу.
че-че-че, че-че-че
Добре піч пече.
ча-ча-ча, ча-ча-ча
Дай скоріше калача!
іч-іч-іч, іч-іч-іч
Сам не лазь у піч!
чи-чи-чи, чи-чи-чи
Ти на мене не кричи!
чі-чі-чі, чі-чі-чі
Їж, будь ласка, калачі!
ач-ач-ач, ач-ач-ач
Ой, смачний калач!
-        Назвіть мені рими чистомовки.
б) Фізкультхвилинка
Би – би – би, би – би – би
Швидко фізкульт хвилинку роби
Ай – ай – ай, ай – ай – ай
Спритно й вміло присідай
Ли – ли – ли, ли – ли – ли
Руки вгору підняли
Ай – ай – ай, ай – ай – ай
Тихо за парту сідай.
в) Конкурс на краще складання частомовки

Філіпова Альона


На – на – на, на – на – на
Гімн України пісня головна
Ці – ці – ці, ці – ці – ці
Люблять її Українці
Ля – ля – ля, ля – ля – ля
Українка і я
Та – та – та, та – та – та
Грає пісня на свята
Ті – ті – ті, ті – ті – ті
Пісня кращі в світі
Ця – ця – ця, ця – ця – ця
Пісня мені подобається
Ша – ша – ша, ша – ша – ша
Гімн пісня хороша.



Охрицька Аліна


Ду – ду - ду, ду – ду – ду 
Я до школи іду
Су – су – су, су – су – су
Я портфеля несу
Ю – ю –ю, ю – ю – ю
Двері відчиняю
Ра – ра – ра, ра – ра – ра
Яка весела дітвора
Ся – ся – ся, ся – ся – ся

Урок почався.   



Третяк Юлія


Жу – жу – жу, жу – жу – жу
Ручку я в рука держу
Шу – шу – шу, шу – шу – шу
Я нею вже пишу.
Ся – ся – ся, ся – ся – ся
Дуже я старалася
Ку – ку – ку, ку – ку – ку
Одержала відмінну оцінку.




Гоц Інна


Ців – ців – ців, ців – ців – ців
Налетіло горобців
Горобцеві пісня ця
Без початку без кінця.



Гнілова Олександра


Ра – ра – ра, ра – ра – ра
Яка чудова гра
Рі – рі – рі, рі – рі –рі
Грають в неї школярі
Ру – ру – ру, ру – ру – ру
Пограй і ти у цю гру 
Ва – ва – ва, ва – ва – ва
Ця гра дуже цікава.



г) – У нашому класі є діти які теж пробують писати свої твори та вірші. Тожнадаємо їм слово.

Андрій Халимендик  казка: „Пригоди на дорозі”
На краю чарівного лісу жилазайчиха з зайчатами. Ось одного разу мама – зайчиха пішла в ліс, щоб щосьсмачненького принести своїм дітям. А зайчата грались м’ячиком у дворі. Алем’ячик весь час перелітав через паркан і котився по дорозі. Зайчата відкрилифіртку і вийшли на дорогу.
-        О, як тут просторо, - зраділи вони.
 Почаликидати м’ячик один одному.
І тут на дорозі з’явилась машина, за кермом якоїсидів ведмідь. Він просигналив, але зайчата не звертають уваги – граються.Ведмідь вайлувато вийшов з машини, зловив зайчат за вуха і суворо запитав:
- А чого ви граєтесь на дорозі,не знаєте правил дорожнього руху? Та ви, мабуть у школу ще не ходите?
- Ні, не ходимо і ніяких правил не знаємо – злякано прошепотіли зайчата.
- Ну добре, - сказав ведмідь,дістав з машини книжку і сказав, - ось я дарую чарівну книжечку „Правиладорожнього руху.”
- Прочитати і зрозуміти їх допоможе вам мама.

Короткий Артур
  Ріже січень
  Білу січку,
  Кожен день
  І кожну нічку. 
Мусієва Еміра
 Я люблю свою родину!
 В ній живе чотири дорослих людини,
 А ще ж в моїй родині
 Є чотири малих дитини.
         Сорока Людмила


              Зайчик
 Скік – скок,скік – скок,
 Скачезайчик у садок,
 Хочезгризти деревце,
 Мипосваримо за це.
 Ходи кращеу лісок 
 Тамрозчистили сніжок,
 Відпочинештрохи
 З далекоїдороги.
 Знайдешгодівничку
 В ній –сінця копичку,

      
Моркву, капустинку,
 Ще й хлібцяскоринку


    Дощик
 Кап, кап,кап
 Співаєдощик,
 Хлюп, хлюп,хлюп
 Шумитьвода,
 Туп, туп,туп
 Стрибаєхлопчик,
 Калюжі всіперебріда            

VІ Підсумок уроку
   а) Гра„Мікрофон”
- Що найбільш зацікавило на уроці?
- Що нового почерпнув би для себе?
- Чи є бажання спробувати себе в ролі поета,письменника чи журналіста.

б) Побажання вчителя



Уроки творчості,
Натхненності уроки
Добра і радості,
І мудрості глибокої,
Хто є, на цьому світити –
Святі уроки істини і доброти.
Уроки Всесвіту пізнань,
Здійснення всіх твоїх бажань
Це мрії блискавичної політ
І сонячного променя політ
Пізнання людського буття,
Тернистий шлях до майбуття
Напрошується висновок один
В житті ти вибір правильно зробив
У світ прийшов ти істину знайти
 Складніпитання вічності пізнати
Усі шляхи тернисті перейти
Уроки творчості поможуть подолати.

VІІ. Домашнє завдання
Творчість Віталія Павловського закнигою І. Костирі  „Межівська сторона”ст.507, ст..490.

Комментариев нет:

Отправить комментарий